Turniej Warcabowy "WIOSNA 2022"

W niedzielę 20 marca w MDK w Wągrowcu rozegrano turniej warcabowy "Wiosna 2022", którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Wągrowcu i Powiat Wągrowiecki. W rozgrywkach wzięło udział 21 zawodników.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry po 5 minut + 5 sekund za ruch dla każdego zawodnika. Sędzią głównym był Wicestarosta Michał Piechocki.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Robert Tyll, drugie miejsce zajął Dawid Cieślik, trzecie Mateusz Tyll. W kategorii juniorów do lat 12 zwyciężyła Amelia Załęska, w kategorii juniorów do lat 18 najlepsza była Anastazja Balcer, a w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Tyll. Najmłodszym zawodnikiem była Weronka Stohnij, najstarszym Bronisław Piechocki.

Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.